Рак шлунка

Рак шлунка (РШ) належить до найбільш поширених пухлинних захворювань людини. Щорічно в світі цією патологією захворюють понад 1 млн осіб. В економічно розвинених країнах питома вага раку шлунка сягає 50% від усіх пухлин шлунково-кишкового тракту й 15% пухлин взагалі.
Поширеність раку шлунка неоднакова. У слабкорозвинених країнах, і таких, що розвиваються, захворюваність і смертність від РШ вищі, ніж у розвинених. Є достатньо виражена залежність рівня захворюваності від етнічних і расових особливостей: корейці, в'єтнамці, японці й аборигени Аляски найбільш схильні до ризику захворіти на рак шлунка; білі іспанці, китайці та представники негроїдної раси складають проміжну групу; для решти представників «білих» рас і філіппінців ризик виникнення пухлини значно нижчий. Захворювання є найбільш поширеним у країнах східної Європи (Ісландія, Фінляндія, Німеччина, Польща), Південної Америки, Південно-Східної Азії. Найбільш висока захворюваність серед населення розвинених країн зареєстрована в Японії (чоловіки – 80 на 100 000; жінки – 43), найнижча – у США (чоловіки – 10; жінки – 5,9).
Примітно, що захворюваність на РШ у США за останніх 40–50 років знизилась у декілька разів і складає всього 3% від усіх злоякісних захворювань. Американські дослідники вважають, що це результат пропаганди здорового способу життя і, перш за все, значних змін у харчуванні населення. Зокрема, за ці роки жителі США почали краще харчуватись (рафінована, добре оброблена їжа, овочі, фрукти, соки), перестали вживати міцні алкогольні напої в нерозбавленому вигляді і, що дуже важливо, стали менше палити. Зниження захворюваності й смертності від РШ спостерігається останнім часом у більшості країн світу й пов’язане зі зміною в дієті, лікуванням хронічної інфекції, викликаної Неlicobacter Pylori, проведенням скринінгу. У країнах з низьким рівнем захворюваності (наприклад, США) скринінг не рекомендується.
Україна належить до країн, де рак шлунка є одним з найпоширеніших злоякісних патологій. Захворюваність на рак шлунка Україні у 2015 році дорівнювала 8035 (22,2 на 100 тис. населення). Найвищі показники захворюваності спостерігаються у Сумській (32,2) та Чернігівській (32,4) областях. Низькі показники відзначено в Закарпатській (16,6) та Івано-Франківській (16,9) областях. Серед населення Землі це захворювання розповсюджене нерівномірно: найвища захворюваність спостерігається в Японії, Чилі (56,8 на 100 тис. населення). Чоловіки хворіють частіше жінок. Хворобою уражаються здебільшого люди середнього й похилого віку, зі старінням частота виникнення раку шлунка збільшується.
РШ – складне для діагностики й лікування захворювання. До 30–40% хворих за лікарською допомогою вперше звертаються вже з занедбаною, четвертою стадією хвороби, 20% виконати операцію неможливо у зв’язку з супутніми хворобами.

Додаткові матеріали по темі:

Відео “Рак шлунка”:

Тестування:

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
*
Генерація паролю